stypendium dla każdego

Stypendium dla każdego - KLIKNIJ

Dobry start

Dobry start - KLIKNIJ

Spotkanie w słupsku

90 ROCZNICA POWOŁANIA Związku Polaków w Niemczech

W niedzielę 23 września 2012r. w Słupsku miała miejsce uroczystość 90 rocznicy powołania Związku Polaków w Niemczech. Organizacja ta w okresie międzywojennym zapisała piękne i chwalebne karty działalności polskiej mniejszości narodowej. Na uroczystość składały się dwa elementy msza św. w kościele pw. Św. Jacka. Po tej uroczystej Eucharystii zgromadzeni goście przeszli do Sali konferencyjnej Słupskiego Ratusza, gdzie odbyła się część merytoryczna i artystyczna. Poprzez ten projekt przypomniano dziewięć dekad działalności i funkcjonowania Związku Polaków w Niemczech. Przypomniano również dorobek tej organizacji w okresie międzywojennym oraz kongres berliński, na którym ogłoszono pięć prawd Polaków spod Znaku Rodła.
W ramach działań dotyczących nadania imienia szkole w uroczystości brali udział delegaci z naszej szkoły: Dyrektor Mirosław Dudek oraz nauczyciele Marzena Szarłan i Jarosław Szumowski. Podczas uroczystości delegaci nawiązali kontakt m.in. z byłym Prezesem Związku Polaków w Niemczech Józefem Młynarczykiem, przedstawicielem Domu Polskiego w Zakrzewie, Tadeuszem Szczyrbakiem z Rodziny Rodła-Wrocław oraz Gimnazjum nr 2 im. Ludzi spod Znaku Rodła w Złotowie.

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

Poczta szkolna