stypendium dla każdego

Stypendium dla każdego - KLIKNIJ

Dobry start

Dobry start - KLIKNIJ

ogłoszenia Prawd Polaków 2016

6 marca 2016 r. we Wrocławiu odbyła się 78 rocznica ogłoszenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła.

Jesteśmy Polakami.

Wiara naszych ojców jest wiarą naszych dzieci.

Polak Polakowi bratem.

 Co dzień Polak narodowi służy.

Polska Matką nasza, nie wolno mówić o Matce źle.

Organizatorem uroczystości była Rodzina Rodła we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania we Wrocławiu. W obchodach brała udział delegacja z naszego miasta. Wśród nich uczniowie naszej szkoły: Daria Goryńska,  Martyna Wojtaś i Mikołaj Wszelaki. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod tablicą z Prawdami Polaków spod Znaku Rodła i mszą św. w Archikatedrze Wrocławskiej. Po mszy na placu auli Papieskiego Wydziału Teologicznego wypuszczono 78 balonów symbolizujących tę rocznicę, a w auli dzieci i młodzież z placówek oświatowych z całego kraju zaprezentowały okolicznościowe programy artystyczne. Obchody zakończyło wystąpienie prezesa wrocławskiej Rodziny Rodła Tadeusza Szczyrbaka.

Podczas dwudniowej podróży przedstawiciele z naszego Gimnazjum mieli okazję zwiedzić Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski oraz Starówkę i Rynek wraz z Ratuszem będącym jednym z najpiękniejszych zabytków gotyckiej architektury.

Była to „żywa lekcja historii”, która poszerzyła i wzbogaciła wiedzę młodych ludzi.

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

Poczta szkolna