stypendium dla każdego

Stypendium dla każdego - KLIKNIJ

Dobry start

Dobry start - KLIKNIJ

Sejmik w Zakrzewie 2012

VII ZAKRZEWSKI SEJMIK MŁODZIEŻY POLSKIEJ

      W dniach 9-10.11.2012r. uczniowie klasy IIIa (K. Mittelstaedt, K. Małkowska, W. Lewicka-Leśniewska, K. Piór, T. Szołtys) wraz z panią Katarzyną Stanikowską  wzięli udział w VII Zakrzewskim Sejmiku Młodzieży Polskiej pod hasłem: ”Jak godnie żyć dla Polski”.

Do Zakrzewa zjechała młodzież z różnych miejscowości: Wrocławia, Dretyni, Dąbrówki Wielkopolskiej, Opola, Miasteczka, Złotowa, Krajenki, Śmiardowa, Starej Wiśniewki oraz Kwidzyna.

Pierwszego dnia po uroczystym otwarciu sejmiku przez Panią dyrektor Domu Polskiego w Zakrzewie Barbarę Szopińską podjęliśmy  zajęcia warsztatowe w grupach i panelach dyskusyjnych. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy: szkoły podstawowe, gimnazjalistów i licealistów. W przyjaznej atmosferze rozmawialiśmy na temat godności, patriotyzmu, mówiliśmy o sobie-naszych pasjach, zainteresowaniach. W kolejnej części warsztatów wszyscy spotkaliśmy się razem i wraz z przybyłymi harcerzami śpiewaliśmy przy dźwiękach gitary. Na zakończenie dnia czekała na nas niespodzianka-koncert zespołu Boggie Boys. Przy dźwiękach rock’n’rolla tańczyliśmy do upadłego.

Kolejnego dnia wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. w Kościele Parafialnym w Zakrzewie z udziałem zaproszonych gości. Następnie procesją przeszliśmy na grób ks.dr.Domańskiego, gdzie złożyliśmy kwiaty. Po odczytaniu przez panią Barbarę Szopińską Odezwy Młodzieży, udaliśmy się do Domu Polskiego, aby wziąć udział w drugiej części Sejmiku.

Po wysłuchaniu wystąpień gości każda grupa prezentowała wypracowane poprzedniego dnia podczas zajęć warsztatowych tezy. Tę część Sejmiku uświetnił występ chóru „Wrzos” oraz zespołu folklorystycznego „Rodlanie”. Na koniec zaprezentowała się każda szkoła biorąca udział w VII Zakrzewskim Sejmiku Młodzieży polskiej. Nasza grupa wypadła świetnie. Prezentacja którą przygotowaliśmy wszystkim się podobała i już nikt nie będzie miał wątpliwości gdzie leży nasze miasto Kwidzyn i co się w nim dzieje.

Dwa dni, które spędziliśmy w Zakrzewie, były dla nas czasem spędzonym w niezwykle życzliwej, otwartej i przyjaznej atmosferze. Nawiązaliśmy mnóstwo znajomości a nawet przyjaźni. Do domu wracaliśmy z uśmiechem na twarzy.

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

Poczta szkolna