stypendium dla każdego

Stypendium dla każdego - KLIKNIJ

Dobry start

Dobry start - KLIKNIJ

Obchody we Wrocławiu

80 ROCZNICA POWSTANIA ZNAKU RODŁA

   9 listopada 2012 r. delegacja z naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskich obchodach uroczystości  80 rocznicy powstania Znaku Rodła we Wrocławiu. Jubileuszowa uroczystość miała godną i bardzo reprezentatywną oprawę. Uroczystość autorstwa Tadeusza Szczyrbaka z rodziny rodła we Wrocławiu rozpoczęła się Mszą św. w kościele garnizonowym pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

Z kościoła wszyscy przenieśli się do Sali Wielkiej Ratusza, gdzie nastąpiła degustacja wielkiego tortu ze Znakiem Rodła, występ Orkiestry Reprezentatywnej Policji z Wrocławia. Podczas uroczystości wszyscy mieli możliwość pogłębienia wiedzy o Janinie Kłopockiej, autorce  Znaku Rodła-symbolu kiedyś Polaków w Niemczech, a dzisiaj nadal aktualnym symbolu narodowym. Wsród występujących byli też nasi uczniowie, którzy przedstawili program słowno–muzyczny „80 lat minęło”. Szkołę reprezentowali uczniowie: Justyna Kijewska, Karolina Traczyk, Chantalle Komorowska, Julia Bruszczak, Gracjan Sojka, Paweł i Michał Wysoccy oraz pani Marzena Szarłan i pan Dyrektor Mirosław Dudek.

Podczas dwudniowej podróży przedstawiciele z naszego Gimnazjum mieli okazję zwiedzić Panoramę Racławicką, gdzie podziwiali relikt kultury masowej, który  sprawił, że „przenieśli się”  w inne  czasy. Była to „żywa lekcja historii”, która poszerzyła i wzbogaciła wiedzę młodych ludzi.

Wszyscy przeżyli obchody w prawdziwie patriotycznej i wzniosłej atmosferze, a chwile te na pewno pozostaną w pamięci  na dłużej.

 

nasze certyfikaty

Konto Rady Rodziców

Prosimy o dobrowolne 30 zł wpłaty na następujące konto bankowe: 41830000090016928630000010 PBS w Kwidzynie z dopiskiem imienia i nazwiska oraz klasy dziecka. W przypadku rodzeństwa uczęszczającego do naszej szkoły wpłata może być dokonana tylko raz.

Poczta szkolna